KOMUNIKATY BIEŻĄCE
   facebook
    konkursy

f2   moodle1   kreska   herb   bip   herb bytom

CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO
im. Wojciecha Korfantego w Bytomiu

Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Bytomiu serdecznie zaprasza, wszystkie dzieci – małe, duże i te całkiem już dorosłe, 1 czerwca od godz. 11.00 do 17.00 do Parku Miejskiego im. Franciszka Kachla w Bytomiu, na wyjątkowy Dzień Dziecka.

Imprezę rozpocznie jednoaktowa opera ”Flis” Stanisława Moniuszki w wykonaniu zespołów artystycznych Opery Śląskiej, która pozwoli zawitać do barwnego świata zawiłych uczuć osadzonych w nadwiślańskiej scenerii. Inscenizacja plenerowa ojca opery narodowej na długi czas zapadnie w pamięci uczestników. Spędźmy ten dzień razem. Dla wszystkich otwarta będzie również mała strefa gastronomiczna, wypoczynku i chilloutu.

A to dopiero początek atrakcji! W programie zaplanowano wiele występów artystycznych, miasteczko zdrowia dla dzieci, a także balet na trawie, warsztaty kreatywne oraz nauka śpiewu z bajkową wróżką. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Egzaminy maturalne w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu odbywać się będą od środy 4 maja do środy 18 maja.

Egzaminy w sesji przedpołudniowej rozpoczynać się będą o godzinie 9:00, a w sesji popołudniowej o godzinie 14:00. 

Osoby przystępujące do egzaminu powinny zgłosić się do wyznaczonej sali 30 min. przed podaną godziną rozpoczęcia egzaminu pamiętając o zabraniu z sobą:

  • dokumentu tożsamości ze zdjęciem,
  • długopisu z czarnym tuszem (co najmniej 2), na matematykę dodatkowo: kalkulator prosty, linijkę oraz cyrkiel w którym można umieścić długopis,
  • świadectwa ukończenie szkoły średniej (dotyczy tylko osób skierowanych przez OKE, przystępujących do egzaminu po raz pierwszy),

W czasie egzaminów obowiązuje absolutny zakaz wnoszenia na salę urządzeń telekomunikacyjnych (telefon, smartfon, tablet...), dużych toreb i plecaków.

Na egzaminach obowiązuje strój galowy.

W środę (4 maja) egzamin z języka polskiego i w czwartek (5 maja) egzamin z matematyki odbędą się w:

  • sali 128 (I piętro) – absolwenci CKU z  oku szkolnego 2021/2022
  • sali 304 (III piętro) – absolwenci CKU z wcześniejszych lat oraz osoby skierowane przez OKE

Numery sal, w których przeprowadzone będą egzaminy w następnych dniach, zostaną zamieszczone w gablocie obok sekretariatu (pokój 041) na parterze budynku.

Zobacz → KALENDARZ EGZAMINÓW W CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W BYTOMIU

Termin złożenia deklaracji przystąpienia do egzaminów zawodowych poprawkowych w sesji letniej (czerwiec / lipiec 2022) upływa w piątek 7 kwietnia. Deklaracja złożyć należy w Sekretariacie Centrum. W podanym terminie deklaracje mogą złożyć tylko osoby, które przystąpiły do egzaminów w sesji zimowej (styczeń / luty 2022) i nie zaliczyły części praktycznej egzaminu.

Absolwenci kwallifikacyjnych kursów zawodowych na MG.43. i BUD.12., którzy w styczniu / lutym przystąpili w Centrum do egzaminów zawodowych i zaliczyli obydwie części egzaminu (pisemną i praktyczną),  począwszy od piątku 8 kwietnia, mogą odebrać w Sekretariacie Centrum świadectwa potwierdzające uzyskane kwalifikacje zawodowe.

Każda osoba przystępująca do egzaminu zawodowego jest uprawniona do dostępu do swoich danych i informacji o zdawanych przez siebie egzaminach, znajdujących się w Systemie Informatycznym Obsługi Egzaminów Potwierdzających Kwalifikacje w Zawodzie - SIOEPKZ. Zdający uzyskuje dostęp, do danych i informacji, po zalogowaniu się do portalu:  https://portalzdajacego.epkz.cke.edu.pl

Przeczytaj ⇒  JAK SIĘ ZALOGOWAĆ i KORZYSTAĆ Z PORTALU