11 października 2016r. w Biurze Promocji Bytomia odbył się wernisaż wystawy fotografii nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie fotograficznym „BYTOMSKIE KLIMATY”, którego organizatorem było Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Wojciecha Korfantego w Bytomiu. Jest to już trzeci konkurs fotograficzny zorganizowany przez CKU. Dwa lata temu bytomianie poszukiwali interesujących architektonicznie detali, rok temu fotografowali harmonię i dynamikę miasta, a w tym roku chodziło o ukazanie za pośrednictwem fotografii klimatycznych miejsc, zdarzeń i chwil, których przecież w Bytomiu nie brakuje. Autorzy zdjęć konkursowych wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Ilość osób obecnych na wernisażu wystawy świadczy o zainteresowaniu bytomian ciekawymi wydarzeniami kulturalnymi i artystycznymi.
Konkurs miał charakter otwarty.
Honorowy patronat nad konkursem objęli Prezydent Bytomia Damian Bartyla i Towarzystwo Miłośników Bytomia.
Patronem medialnym wydarzenia było „Życie Bytomskie”.
Do organizatorów nadesłano ponad 80 zdjęć. 27 września 2016r. komisja konkursowa wybrała najlepsze prace, doceniając przede wszystkim pomysłowość fotografów w ujęciu tematu. Tradycyjnie wyniki konkursów fotograficznych organizowanych przez CKU ogłaszane są w Biurze Promocji Bytomia, które organizuje pokonkursową wystawę fotografii. Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego Ryszard Kłak ogłosił oficjalnie wyniki konkursu „BYTOMSKIE KLIMATY”:

I miejsce Wojciech Sokolnicki

II miejsce Joanna Malona

III miejsce Krzysztof Kazanowski

01 Wojciech Sokolnicki   02 Joanna Malona   03 Krzysztof Kazanowski


Wyróżnienia:
1. Błażej Barański
2. Karolina Maksym
3. Danuta Moczulska- Sądaj
4. Wojciech Sokolnicki
5. Kazimierz Wojtaszek
6. Anna Żurawska

Oprócz nagrodzonych i wyróżnionych zdjęć na wystawie znalazły się zdjęcia wykonane przez innych uczestników konkursu:

Szymon Badura
Andrzej Basista
Karolina Cofala
Magdalena Cofala
Anna Guzicka-Wróblewska
Grzegorz Langer
Małgorzata Piskorz
Danuta Sokal
Henryk Sroka
Patrycja Wojtaszek

Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie fotograficznym otrzymali nagrody od sponsorów - najważniejszych bytomskich instytucji kulturalnych: Opery Śląskiej, Bytomskiego Centrum Kultury, Muzeum Górnośląskiego, Cinema City, Teatru Tańca i Ruchu Rozbark, Towarzystwa Miłośników Bytomia.
Na uczestników wernisażu czekała muzyczna niespodzianka – suita improwizowana na temat popularnych piosenek o Bytomiu w wykonaniu pana Klaudiusza Jani – pedagoga z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1. Uczestnicy wernisażu usłyszeli wariacje na temat piosenki „Od Bytomia bita droga”, „Do Bytomskich Strzelców” i „Bytomski mosteczek ugina się”.
Wydarzeniem artystycznym towarzyszącym wystawie fotografii jest ekspozycja prac malarskich słuchaczy Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z koła plastycznego prowadzonego przez panią Martę Hawlicką. Seniorzy prezentują własną artystyczną wizję klimatycznego Bytomia.
Wystawę pokonkursową i obrazy słuchaczy BUTW można będzie oglądać w Biurze Promocji Bytomia do 24 października. Organizatorzy konkursu przygotowali też folder, w którym znalazły się nagrodzone, wyróżnione i ciekawe zdjęcia konkursowe.

Organizator konkursu fotograficznego „BYTOMSKIE KLIMATY” – Centrum Kształcenia Ustawicznego - dziękuje patronom honorowym, medialnym, sponsorom, autorom zdjęć i prac plastycznych, gościom Biura Promocji Bytomia obecnym na wernisażu wystawy nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie zdjęć i wszystkim, którzy promują Bytom i fotografują z pasją.
Pomysłodawczyniami konkursu i osobami odpowiedzialnymi na jego organizację są panie Lucyna Barańska i Aleksandra Swojnóg.
Konkursy fotograficzne organizowane przez CKU promują nasze miasto, propagują wiedzę o Bytomiu i tworzą jego pozytywny wizerunek. A przede wszystkim robienie zdjęć to ciekawa przygoda.

przejdź do galerii