W Centrum Kształcenia Ustawicznego rozpoczęły się wielkie przygotowania do wyjątkowego międzypokoleniowego konkursu ortograficznego TRZY POKOLENIA. Dyktando o tytuł Bytomskiego Mistrza Ortografii 2019 odbędzie się w Bytomskim Centrum Kultury 11 kwietnia br. Znamy już patronów medialnych konkursu TRZY POKOLENIA, którymi są: TVP 3 Katowice, SFERA TV, Radio Piekary i „Życie Bytomskie”. Patronom medialnym serdecznie dziękujemy za zainteresowanie tym kulturalnym i edukacyjnym wydarzeniem. Z każdą kolejną edycją rośnie popularność konkursu TRZY POKOLENIA. Zapraszamy do przygody z ortografią pasjonatów poprawności językowej i tych, którzy nie boją się nowych wyzwań.

Więcej informacji już wkrótce na stronie organizatora konkursu TRZY POKOLENIA www.cku.bytom.pl w zakładce „Konkursy”.

 

sponsorzy


 

mistrzyni ort„Udział w piątej edycji konkursu ortograficznego TRZY POKOLENIA w Bytomiu był dla mnie przyjemnością i to nie tylko z racji wygranej :). Organizatorzy zadbali o to, by każdy z uczestników czuł się wyróżniony i miło spędził te kilka godzin w CKU. Wszyscy otrzymaliśmy pamiątki, zostaliśmy poczęstowani tradycyjnymi śląskimi kołoczkami, zaproszeni na wystawę prac malarskich, prelekcję i koncert młodych muzyków.
Do konkursu zostały dopuszczone osoby spoza Bytomia, a zatem progi CKU gościnnie przyjęły mieszkańców z innych zakątków Polski, promując jednocześnie region - Śląsk (wystawa i prelekcja związane były z tematyką naszego regionu, poczęstunek, czyli „gościna" to też nasza śląska tradycja, również w treści dyktanda konkursowego nie zabrakło wyrazów ze śląskiej gwary). Podziwiam i doceniam tak wielkie zaangażowanie organizatora i włodarzy miasta. Konkurs ortograficzny TRZY POKOLENIA w Bytomiu to NIE jest atmosfera zaciętej rywalizacji czy wielogodzinne oczekiwanie na wyniki w napięciu i w ciszy, ale dobra zabawa zarówno dla dzieci jak i seniorów, relaks dla ducha i uczta dla ciała. Do TAKIEGO Bytomia chce się wracać. Oby pani Lucynie Barańskiej, pomysłodawczyni i głównej organizatorce tego wspaniałego przedsięwzięcia, nie zabrakło motywacji i siły do realizacji kolejnych edycji TAKIEGO dyktanda. CKU to miejsce, gdzie można pożytecznie i przyjemnie spędzić czas. Serdecznie polecam.”

Joanna Hawełek

mistrz ort 0027 marca tego roku bezkonkurencyjna w walce o tytuł Bytomskiego Mistrza Ortografii 2018 okazała się JOANNA HAWEŁEK. Pierwszym Bytomskim Wicemistrzem Ortografii został ARKADIUSZ KLENIEWSKI, a tytuł Drugiego Bytomskiego Wicemistrza Ortografii 2018 wywalczył BARTŁOMIEJ KUD z Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich. Po tytuł mistrza i pierwszego wicemistrza sięgnęli „zawodnicy” występujący w grupie sympatyków CKU i Bytomia.

Równorzędne wyróżnienia w konkursie otrzymali: Szymon Banaszczak z Technikum nr 4, Jakub Kamiński z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 (gimnazjum), Sergiusz Kujawiński z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 (liceum), Rafał Naryniecki z Zespołu Szkół Gastronomiczno– Hotelarskich, Oliwia Radoła ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego z oddziałami gimnazjum, Beata Stróżyczak– Kos – sympatyk CKU i Bytomia.

mistrz ort 001Słuchacze CKU okazali się niezawodni – wszyscy zgłoszeni do udziału w piątej edycji konkursu ortograficznego TRZY POKOENIA wzięli udział w tym prestiżowym dla szkoły wydarzeniu.

Reprezentacja CKU wystąpiła w składzie: AGNIESZKA GUDZ klasa 3 LO WW, KRZYSZTOF JON klasa 2 LO WW, DANUTA LEWCZUK semestr VI LO2 WZ, IGOR ROSTEK klasa 2 LO WW, WANESA RUTKA klasa 3 LO WW, ELŻBIETA SIKORA semestr VI LO2 WZ, NATALIA SZCZEPAŃSKA klasa 3 LO WW, MONIKA URBAŃCZYK semestr IV LO2 WZ, DOMINIKA WEISS klasa 3 LO WW, WERONIKA ZAWADZKA semestr II LO WZ, ELŻBIETA ŻELICHOWSKA semestr IV LO2 WZ.

Gośćmi specjalnymi konkursu TRZY POKOLENIA byli: : Prezydent Bytomia Damian Bartyla, Zastępca Prezydenta Bytomia Aneta Latacz, prof. dr hab. Ewa Jaskółowa i wieloletni dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu - Paweł Warczok.

Reprezentacji CKU serdecznie dziękujemy.

W naszej galerii można obejrzeć fotorelację z tego wydarzenia.