Trzy Pokolenia 2019

5 kwietnia 2019r. po raz szósty Centrum Kształcenia Ustawicznego im. W. Korfantego w Bytomiu zaprosiło pasjonatów poprawności językowej i tych, którzy nie boją się nowych wyzwań do udziału w międzypokoleniowym konkursie ortograficznym TRZY POKOLENIA o tytuł Bytomskiego Mistrza Ortografii 2019.

Nad tekstem konkursowego dyktanda TRZY POKOLENIA o tytuł BYTOMSKIEGO MISTRZA ORTOGRAFII 2019 pracował zespół bibliotekarzy: Jolanta Matóg i Wioleta Bożek (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach, Filia w Bytomiu), Justyna Kopiec i Teodozja Galińska (Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. Władysława Studenckiego w Bytomiu). Autorki konkursowego dyktanda zaszczyciły organizatorów swoją obecnością podczas konkursu.

Wyjątkowy konkurs ma równie wyjątkowe i prestiżowe patronaty. Patronat honorowy nad konkursem TRZY POKOLENIA 2019 objęli: Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, profesor dr hab. Ewa Jaskółowa - Kierownik Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Bożena Szarama Dyrektor Delegatury w Bytomiu Kuratorium Oświaty w Katowicach. W organizację konkursu zaangażowane były ważne bytomskie instytucje kulturalne: Bytomskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. Władysława Studenckiego w Bytomiu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach Filia w Bytomiu, Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 i Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Patronami medialnymi konkursu TRZY POKOLENIA 2019 byli: TVP 3 Katowice, SFERA TV, Radio Piekary i „Życie Bytomskie”.

Patronom honorowym, medialnym, partnerom i sympatykom konkursu organizatorzy serdecznie dziękują za zainteresowanie tym kulturalnym i edukacyjnym wydarzeniem.  


UWAGA! ZMIANA TERMINU i MIEJSCA KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO TRZY POKOLENIA

program Trzy pokoleniaInformujemy, że z powodu możliwego strajku pracowników oświaty, którego rozpoczęcie jest przewidziane na 8. kwietnia br. dyktando konkursowe TRZY POKOLENIA odbędzie się 5. kwietnia (piątek) w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu ul. Powstańców Śląskich 10 o godz. 10.00, a nie jak wcześniej informowaliśmy w Bytomskim Centrum Kultury 8. kwietnia.


Już po raz szósty Centrum Kształcenia Ustawicznego im. W. Korfantego w Bytomiu zaprasza do udziału w międzypokoleniowym konkursie ortograficznym TRZY POKOLENIA o tytuł Bytomskiego Mistrza Ortografii 2019.W dyktandzie TRZY POKOLENIA mogą uczestniczyć uczniowie bytomskich klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych (młodzieżowych i dla dorosłych), słuchacze Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz osoby mieszkające i pracujące w Bytomiu. Celem konkursu jest integracja międzypokoleniowa i promowanie poprawności językowej. Prace uczestników dyktanda są kodowane. Rozkodowaniu podlegają tylko prace ocenione przez jury jako najlepsze. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie w dniu konkursu.

Zainteresowanie konkursem i jego ranga rosną z każdym rokiem, o czym świadczą wyjątkowe i prestiżowe patronaty.

Patronat honorowy nad konkursem TRZY POKOLENIA 2019 objęli: Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, profesor dr hab. Ewa Jaskółowa - Kierownik Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Bożena Szarama Dyrektor Delegatury w Bytomiu Kuratorium Oświaty w Katowicach. W organizację konkursu zaangażowane są ważne bytomskie instytucje kulturalne: Bytomskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. Władysława Studenckiego w Bytomiu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach Filia w Bytomiu, Młodzieżowy Dom Kultury nr 1,Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 i Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Patronami medialnymi konkursu TRZY POKOLENIA są: TVP 3 Katowice, SFERA TV, Radio Piekary i „Życie Bytomskie”

Zwycięzcy i wyróżnieni w konkursie otrzymają nagrody ufundowane przez partnerów              i sympatyków konkursu: PKO BP, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Biuro Promocji Bytomia, Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Bytomiu, bytomskie restauracje IMPERIUM, KLIMAT, POD CZAPLĄ, Studio UrodySabina Drohobycka, Edyta Matyjaszczyk w Bytomiu.

Patronom honorowym, medialnym, partnerom i sympatykom konkursu organizatorzy serdecznie dziękują za zainteresowanie tym kulturalnym i edukacyjnym wydarzeniem. Zapraszamy do przygody z ortografią pasjonatów poprawności językowej i tych, którzy nie boją się nowych wyzwań.

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 marca. Więcej informacji na stronie organizatora konkursu TRZY POKOLENIA www.cku.bytom.pl w artykule "VI edycja konkursu ortograficznego TRZY POKOLENIA ...". Mistrzowski tytuł czeka!

Dyktando o tytuł Bytomskiego Mistrza Ortografii 2019 odbędzie się w Bytomskim Centrum Kultury w poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. 

Patronat na konkursem objęli:

Prezydent Bytomia

Pan MARIUSZ WOŁOSZ

Dyrektor Delagatury w Bytomiu Kuratorium Oświaty w Katowicach

Pani BOŻENA SZARAMA

Kierownik Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej na Uniwersytecie Śląskim

Pani prof. dr. hab. EWA JASKÓŁOWA

oraz REGIONALNY INSTYTUT KULTURY W KATOWICACH


ZOBACZ REGULAMIN KONKURSU

POBIERZ → KARTA ZGŁOSZENIA UCZNIÓW SZKOŁY (PDF)

POBIERZ → KARTA ZGŁOSZENIA UCZNIÓW SZKOŁY (WORD)

POBIERZ → KARTA ZGŁOSZENIA INDYWIDUALNA (PDF)

POBIERZ → KARTA ZGŁOSZENIA INDYWIDUALNA (WORD)

POBIERZ → OŚWIADCZENIE RODZICÓW (PDF)


Patronat honorowy

Patronaty


Partnerzy organizatora konkursu

Partnerzy organizatora


Patronat medialny

sponsorzy


 Sponsorzy

Sponsorzy


 

mistrzyni ort„Udział w piątej edycji konkursu ortograficznego TRZY POKOLENIA w Bytomiu był dla mnie przyjemnością i to nie tylko z racji wygranej :). Organizatorzy zadbali o to, by każdy z uczestników czuł się wyróżniony i miło spędził te kilka godzin w CKU. Wszyscy otrzymaliśmy pamiątki, zostaliśmy poczęstowani tradycyjnymi śląskimi kołoczkami, zaproszeni na wystawę prac malarskich, prelekcję i koncert młodych muzyków.
Do konkursu zostały dopuszczone osoby spoza Bytomia, a zatem progi CKU gościnnie przyjęły mieszkańców z innych zakątków Polski, promując jednocześnie region - Śląsk (wystawa i prelekcja związane były z tematyką naszego regionu, poczęstunek, czyli „gościna" to też nasza śląska tradycja, również w treści dyktanda konkursowego nie zabrakło wyrazów ze śląskiej gwary). Podziwiam i doceniam tak wielkie zaangażowanie organizatora i włodarzy miasta. Konkurs ortograficzny TRZY POKOLENIA w Bytomiu to NIE jest atmosfera zaciętej rywalizacji czy wielogodzinne oczekiwanie na wyniki w napięciu i w ciszy, ale dobra zabawa zarówno dla dzieci jak i seniorów, relaks dla ducha i uczta dla ciała. Do TAKIEGO Bytomia chce się wracać. Oby pani Lucynie Barańskiej, pomysłodawczyni i głównej organizatorce tego wspaniałego przedsięwzięcia, nie zabrakło motywacji i siły do realizacji kolejnych edycji TAKIEGO dyktanda. CKU to miejsce, gdzie można pożytecznie i przyjemnie spędzić czas. Serdecznie polecam.”

Joanna Hawełek