KOMUNIKATY BIEŻĄCE
    facebook
    kalendarz 

f2   moodle1   kreska   herb   bip   herb bytom

CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO
im. Wojciecha Korfantego w Bytomiu

Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii Zielona Ziemia  zaprasza do udziału w Otwartej Konferencji Ekologicznej NATURA MIASTA, która odbędzie się  26 maja 2023 r. o godz. 09.00 w Bytomiu, w Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem: Mariusza Wołosza - Prezydenta Bytomia i Gabriela Tobora - Burmistrza Radzionkowa a jej organizatorami są Urząd Miasta w Bytomiu i Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii „Zielona Ziemia”.

Celem konferencji „Natura Miasta” jest podniesienie świadomości o wpływie środowiska przyrodniczego w mieście na jakość życia jego mieszkańców, w dobie zmian klimatycznych i w sytuacjach kryzysowych (pandemia itp.) oraz promowanie dobrych rozwiązań w tym zakresie. Do udziału w konferencji zaproszeni zostali przyrodnicy, architekci krajobrazu, socjologowie i edukatorzy. Swoje wykłady przedstawi dr hab. prof. Uniwersytetu Śląskiego Magdalena Szpunar, prof. dr hab. Adam Rostański  z Uniwersytetu Śląskiego, dr inż. Kasper Jakubowski z Fundacji "Dzieci w Naturę" w Krakowie, dr Agnieszki Zawisza-Raszka dyrektorka Ogrodu Botanicznego w Zabrzu i dr hab. Sławomira Kamińska-Berezowska także z Uniwersytetu Śląskiego.

Oprócz wykladów program konferencji obeijmuje także warsztaty, a w śród nich m.innymi: spotkanie z przyrodnikiem i fotografem przyrody Arkadiuszem Makowskim (Tropiciele przyrody. Życie w Dolinie Górnej Bytomki), miłośnikiem tradycji rozbarskiej Zdzisławem Grębowskim (Opowieści rozbarskie - gawęda z oprowadzeniem po obiekcie byłej kopalni), edukatorem i ekodoradcą Cezarym Olchawą (Coś wisi w powietrzu - warsztaty smogowe z eksperymentem), instruktorką jogi Moniką Sophią (Yoga dla wszystkich) →i edukatorami firmy FCC (Recyklingowa Ścieżka Edukacyjna) z Bytomia.

Konferencja  jest przeznaczona dla wszystkich chętnych,  a przede wszystkim  przedstawicieli samorządów i urzędów  zajmujących się edukacja i ochroną środowiska, przedsiębiorców, nauczycieli oraz zorganizowanych grupy dzieci i mlodzieży.

Wydarzenie ma na celu również integrację mieszkańców. Przestrzenie publiczne powinny zbliżać i być okazją do spotkań. Dla uczestników konferencji przygotowane zostały wykłady, warsztaty oraz imprezy towarzyszące przeznaczone dla każdej grupy wiekowej. Odbędą się targi, występy i wydarzenia artystyczne, tradycyjny jarmark ludowy Sztand Rozmajtości  i plener malarski.

W dniu konferencji odbędzie się zbiórka darów dla schroniska dla psów w Bytomiu w zamian za rośliny oraz nasiona łąki kwietnej oraz ogólnopolska akcja profilaktyki raka piersi „Badamy nie tylko mamy”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Zobacz → program konferencji