sl klimatyDo 12 maja 2018r. w Biurze Promocji Bytomia można oglądać wystawę fotografii „Śląskie klimaty”. Autorki zdjęć – bibliotekarki CKU - Lucyna Barańska i Aleksandra Swojnóg nie tylko dokumentują industrialne i poprzemysłowe krajobrazy. Starają się uchwycić na fotografiach niezwykły śląski charakter i klimat tej wyjątkowej ziemi. Wystawa już została ciepło przyjęta przez uczestników wernisażu, który odbył się 17 kwietnia z udziałem gościa specjalnego – Zastępcy Prezydenta Bytomia Anety Latacz.
Na wernisażu obecna była grupa słuchaczy CKU z liceum ogólnokształcącego na Wydziale Wieczorowym pod opieką mgr Anny Ciepłak i mgr Sabiny Krzisińskiej oraz słuchacze semestru VI LO2 na Wydziale Zaocznym.
Relacja i fotorelacja z wernisażu jest dostępna na stronie: http://www.bytom.pl/w-slaskim-klimacie oraz w  galerii zdjęć CKU.
A już wkrótce katalog zdjęć z wystawy „Śląskie klimaty” dostępny będzie na platformie ISSUU – znajdzie swoje miejsce obok e-magazynów Centralnie.
Więcej śląskich klimatów uchwyconych na fotografiach przez Lucynę Barańską i Aleksandrę Swojnóg można oglądać na Instagramie: https://www.instagram.com/slaskie_klimaty/.
Zaglądajcie!